Now Accepting Applications For The 2023 - 2024 School Year. Apply Now!

Sno-Isle TECH National Technical Honor Society Students 2020
Announcements | News & Events
Jun 3, 2020

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Sno-Isle TECH Skills Center is proud to recognize the following students for their success, based on their outstanding performance in their Career and Technical Education classes resulting in their induction into the National Technical Honor Society.[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Please join us in congratulating these National Technical Honor Society students from Arlington High School[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]Arlington Washington High School - Sno-Isle TECH Skills Center
McKenna Cox –
Medical Assisting Program

Trayden Gerik – Computers, Servers & Networking Program

Grace Jones – Welding & Metal Fabrication Program

Madeline Johanson – Automotive Technology Program

Darby Morgan – Welding & Metal Fabrication Program

Grace Pilling – Medical Assisting Program[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Please join us in congratulating these National Technical Honor Society students from Cascade High School[/vc_column_text][vc_column_text]Cascade High School - SnoIsle TECH Skills Center

Isabella Butler – Veterinary Assisting Program

Zachary Hash – Computers, Servers & Networking Program

Amy Ly – Medical Assisting Program

Ronette Angela Palayon – Medical Assisting Program[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Please join us in congratulating these National Technical Honor Society students from Edmonds Woodway High School[/vc_column_text][vc_column_text]Edmonds Woodway High School - Sno-Isle TECH Skills Center

Muriel Fay – Construction Trades Program[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Please join us in congratulating these National Technical Honor Society students from Everett High School[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]Everett High School - Sno-Isle TECH Skils Center
Roland Attinelli – Aerospace Manufacturing and Maintenance Program

Eliza Gijon – Construction Trades Program

Lincoln Jenkins – Aerospace Manufacturing and Maintenance Program[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Please join us in congratulating these National Technical Honor Society students from Glacier Peak High School[/vc_column_text][vc_column_text]Glacier Peak High School - Sno-Isle TECH Skills Center

Pablo Makary – Aerospace Manufacturing & Maintenance Technology Program

Derek Sturm – Video Game Design Program

Ronette Angela Palayon – Medical Assisting Program[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Please join us in congratulating these National Technical Honor Society students from Granite Falls High School[/vc_column_text][vc_column_text]Granite Falls High School - Sno-Isle TECH Skills Center (1)

Madison Gould – Veterinary Assisting Program[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Please join us in congratulating these National Technical Honor Society students from Henry M. Jackson High School[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]Henry M Jackson High School - Sno-Isle TECH Skills Center

Kyla Burch – Medical Assisting Program

Tristan Favard – Video Game Design Program

Daniel Klevitsky – Computers, Servers & Networking Program

Natasha O’Donnell – Veterinary Assisting Program

Qyummin Parungao – Video Game Design Program

Alina Sergiichuk – Cosmetology Program

Elizabeth Shepel – Culinary Arts Program[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Please join us in congratulating these National Technical Honor Society students from Kamiak High School[/vc_column_text][vc_column_text]

Kamiak High School - Sno-Isle TECH SKills Center

Christopher Hartl – Construction Trades Program

Lovepreet Kaur – Aerospace Manufacturing & Maintenance Technology Program

Rafael Ruiz-Gomez – Animation Program

 [/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Please join us in congratulating these National Technical Honor Society students from Lakewood High School[/vc_column_text][vc_column_text]

Lakewood High School - Sno-Isle TECH Skills Center

Saryah Muckala – Veterinary Assisting Program
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Please join us in congratulating these National Technical Honor Society students from Lake Stevens High School[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]Lake Stevens High School - Sno-Isle TECH Skills Center

Trevor Doty – Computers, Servers & Networking Program

Cameron Heer – Aerospace Manufacturing & Maintenance Technology Program

Jarod Huber – Video Game Design Program

Casey LaBay – Animation Program

Hannah Serl – Video Game Design Program[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Please join us in congratulating these National Technical Honor Society students from Mariner High School[/vc_column_text][vc_column_text]

Mariner High School - Sno-Isle TECH Skills Center

Samantha Galindo – Cosmetology Program

Yennifer Gaspar Garcia – Medical Assisting Program

Nina Jamero – Welding and Metal Fabrication Program

Ndey Khan – Animation Program

Esmeralda Reyes – Medical Assisting Program

Stanislav Ryakhovskiy – Aerospace Manufacturing & Maintenance Technology

Sanyo Visaysouk – Fashion & Merchandising Program

 [/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Please join us in congratulating these National Technical Honor Society students from Marysville Getchell High School[/vc_column_text][vc_column_text]Marysville Getchel High School - SnoIsle Tech Skills Center

David Hernandez – Video Game Design Program

Andrea Roman De La Torre – Cosmetology Program

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Please join us in congratulating these National Technical Honor Society students from Marysville Pilchuck High School[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]Marysville Pilchuck High School - Snoisle TECH Skills Center

Arah Crown – Veterinary Assisting[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Please join us in congratulating these National Technical Honor Society students from Meadowdale High School[/vc_column_text][vc_column_text]Meadowdale High School - SnoIsle TECH Skills Center

Maia Aikens – Veterinary Assisting Program[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Please join us in congratulating these National Technical Honor Society students from Monroe High School[/vc_column_text][vc_column_text]Monroe High School - SnoIsle TECH Skills Center

John Emmons – Welding and Metal Fabrication Program

Joseph Huskey – Computers, Servers & Networking Program

Aidan Neumann – Video Game Design Program

 

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Please join us in congratulating these National Technical Honor Society students from Mount Lake Terrace High School[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]Mount Lake Terrace High School - SnoIsle TECH Skills Center

Sadie Eggebraaten – Veterinary Assisting Program

 [/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Please join us in congratulating these National Technical Honor Society students from Scriber Lake High School[/vc_column_text][vc_column_text]

Scriber Lake High School - SnoIsle TECH Skills Center

Susan Gabbard – Construction Trades Program

 [/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Please join us in congratulating these National Technical Honor Society students from Sky Valley Education Center High School[/vc_column_text][vc_column_text]

 

 

 

 

Emily Bishop – Fashion & Merchandising Program

Kyla Schmitt – Cosmetology Program[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Please join us in congratulating these National Technical Honor Society students from Snohomish High School[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]

Snohomish High School - Snoisle TECH Skills Center

Rowan Nord – Animation Program

 [/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Please join us in congratulating these National Technical Honor Society students from South Whidbey High School[/vc_column_text][vc_column_text]

South Whidbey High School

Isaiah Giffin – Video Game Design Program[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Please join us in congratulating these National Technical Honor Society students who Home School[/vc_column_text][vc_column_text]Home School Students - Snoisle TECH Skills Center

Trinity Beltran – Careers in Education Program

Zachary Shambro – Computers, Servers & Networking Program

Lydia Solomon – Animation Program

Logan Standifird – Welding & Metal Fabrication Program

Faith Vetkos – Veterinary Assisting Program[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]